Zestawienie piekarń działających w latach 50-tych XX w. na terenie powiatu katowickiego.
Bańgów
1. Korpak Wiktor, ul. H. Krupanka
Bielszowice
2. Kluba Wilhelm, ul. Górna 58
3. Walasz Józef, ul Zabrska 70
4. Dziubiński Alojzy, ul. Piaskowa 9a
5. Knapek Pelagia, ul. Niedurnego 7
6. Kupka Józef, ul. Czarnoleska 25
7. Magiela Alojzy, ul. Oświęcimska 97a
8. Brzoza Ryszard, ul. Piaskowa 53
9. Weber Agnieszka, ul. Kokota 96
10. Wierciuch Alfred, ul. Kokota 46
11. Majnusz Juliusz, ul. Kokota 6
12. Skworc Robert, Szopena 7
13. Zosada Elżbieta, ul. Oświęcimska 33
14. Szczęsny Jan, ul. Oświęcimska 69
15. Urząd Gminny, ul. Kościelna 16
Brzęczkowice
16. Empfinger Szczepan, ul. Krakowska 56
17. Kapral Józef, ul. Leśna 55
18. Dzedzik Józef, ul. Słowackiego 7
19. Mazur Antoni, ul. Krakowska 36
20. Oblag Wiktor, ul. Krakowska 16
Brzezinka
21. Mazur Maria, ul. Kościelna 86a
22. Górny Gertruda, ul. 3-go Maja 69
23. Gruca Walenty, ul. Wolności 396
24. John Jan, ul. Sienkiewicza
25. Borys Gertruda, Starowiejska
26. Liguda Wilhelm, ul. Ludego
27. Przybyła Alfons, ul. Laryszka
28. Walczuch Marta, ul. Laryszka 208
Chropaczów
29. Bednarek Nikodem, ul. Bytomska 12
30. Matula Alfred, Pl. Gen. Zawadzkiego 1
31. Matura Helena, ul. Bytomska 33
32. Baron Hidegarda, ul. Bytomska 42
33. Ciura Jan, ul. Kościelna 19
34. Koperwas Anna, ul. Bytomska 20
35. Kopalnia „Śląsk”, Pl. Gen. Zawadzkiego 6
Mała Dąbrówka
36. Joniec Maria, ul. Siemianowicka 16
37. Sobczyk Paweł, ul. Oświęcimska 6
38. Nowicki Wojciech, Bytomska 18
39. Jazdzrzewski Kazimierz, ul. Oświęcimska 9
40. Kawa Teofil, ul. Oświęcimska 81
41. Drzozga Piotr, ul. Oświęcimska 36
42. Fabis Mieczysław, ul. Hallera 8
43. Trelka Jan, ul. Hallera 42
44. Biernacki Wincenty, ul. Oświęcimska 11
45. Lodek Józef, ul. Młyńska 38
46. Maligłówka Karol, ul. Hallera 32
Godula
47. Groeger Teodor, ul. Kościuszki 1
48. Skoluda Józef, Pl. Wolności 6
Janów
49. Kos Piotr, Mikołowska 17
50. S. S. S. Katowice, ul. Wieczorka 5
51. Witański Augustyn, Pl. Armii Czerwonej
52. Pyrlik Adelajda, ul. Wolności 88
53. Marcol Ludwik, ul. Zamkowa 67
54. Pakoca Franciszek, ul. Wolności 22
55. Larysz Józef, ul. Mikołowska 47
56. Mol Ignacy, ul. Wolności 67
Kłodnica
57. Żur Franciszek, ul. Mikołowska 16
58. Leder Józef, ul. Kościuszki 5
Kochłowice
59. Baliński Władysław, ul. Mikołowska 16
60. Brol Gerhard, ul. Piotra Skargi 70
61. Długaj Gertruda, ul. Wyzwolenia 88
62. Jabłoński Włodzimierz, ul. Miarki 19
63. Jeziorowska Łucja, ul. Mikołowska 17
64. Lewicki Tadeusz, ul. Wyzwolenia 167
65. Lipa Paweł, ul. Wyzwolenia 52
66. Lizok Michał, ul. Dworcowa 12
67. Michna Engelbert, ul. Piotra Skargi 81
68. Majnusz Edward, ul. Wyzwolenia 75
69. Paliga Piotr, ul. Wyzwolenia 114
70. Paliga Stanisław, ul. Wyzwolenia 174
71. Ruda Emil, ul. Mikołowska 4
72. Stroka Karol, ul. Piotra Skargi 43
73. Wypiór Jan, ul. Wyzwolenia 97
74. Zielonka Emil, ul. Wyzwolenia 97
Kończyce
75. Bujok Herbert, ul. Paderewskiego 94
76. Wieczek Alojzy, ul. Paderewskiego 44
77. Bielas Jan, ul. Paderewskiego 33 i 9
78. Kaczmarczyk Piotr, ul. 3-Maja 11
79. Gabor Wilhelm, ul. Oświęcimska 7
80. Rochowski Józef, ul. ??????? 45 ?
81. Chruszcz Gerhard, ul. Górnicza 18 ?
82. Sobota Gerhard
Lipiny Śl.
83. Saternus Paweł, ul. Marsz. Stalina 4
84. Kłosowski Mieczysław, ul. Kościelna 12
85. Dank Ignacy, ul. Kościelna 2
86. Gruner Leon, ul. M. Stalina 21
87. Irzykowska Maria, Pl. Armii Czerwonej 7
88. Szlesinger Leon, ul. Gen. Żymierskiego 36
89. Zielonka Zygfryd, ul. Gen. Żymierskiego 23
90. Nowak Piotr, ul. M. Stalina
Łagiewniki
91. Mazurkiewicz Edward, ul. Sienkiewicza 40
92. Otawa Henryk, ul. Szkolna 2
93. Goły Maksymilian, ul. Jana 7
94. Staneczek Franciszek, ul. Bytomska 30
95. Bryłka Karol, ul. Sienkiewicza 59
96. Knop Cecylia, ul. Sienkiewicza 32
97. Bablok Bernard, ul Sienkiewicza 20
98. Kaczmarczyk Tomasz, ul. Słowackiego 5
99. Gajdziński Rajnold, ul. M. Stalina 5
100. Woźniczek Józef, M. Stalina 22
Łagiewniki
101. Cieśla Małgorzata, ul. M. Stalina 21
102. Huta Zygmunt, Kol. Hubertus
Makoszowy
103. Szczeponik Paweł, ul. Oświęcimska 16
104. Czosnowski Nicefor, ul. Szymały 30
105. Hila Wilibald, ul. 3-go Maja 14
Michałkowice
106. Żurkowski, ul. Katowicka 10
107. Głąb Franciszek, ul. Wiejska 22
108. Spaleniak Michał, ul. Wiejska 34
109. Bogucki Alojzy, ul. Bytkowska 27
110. Ceglarek Helena, ul. Kościelna 31
111. Procek Hubert, ul. Kościelna 27
112. Spaleniak Franciszek, ul. Kościelna 67
113. Radsznyc Fryderyk, ul. Żeromskiego 15
114. Wróbel Feliks, ul. Mickiewicza 22
115. Warzecha Wincenty, ul. Mickiewicza 23
116. Pach Pius, ul. Bytkowska 3
117. Pięta Józef, ul. Limanowskiego 21
118. Gieroszka Jan, ul. Kościelna 52
Mysłowice
119. S. S. S. Katowice, ul. Stalina 19
120. Majzer Bolesław, ul. Krakowska 12
121. Kmiotek Artur, ul. Bytomska
122. Myśliwiec Józef, ul. Bytomska 5
123. Kostka Józef, ul. Rynek 8
124. Mróz Karol, ul. Wałowa 8
125. Skoludek Józef, ul. Słupecka 12
126. S. S. S. Katowice, ul. Janowska 126
127. Kotyrba Magdalena, ul. Janowska 107
128. Lazurowicz Bolesław, ul. 9-go Maja 46
129. Przybyła Alojzy, ul. Sienkiewicza 18
130. Ścigała Aleksander, ul. Lenina 4
131. Dębski Stanisław, ul. Klemana 1
132. S. S. S. Katowice, ul. Kołłątaja 7
133. S. S. S. Katowice, ul. Bytomska 21
134. S. S. S. Katowice, ul. 1-go Maja 5
135. S. S. S. Katowice, ul. Korfantego 25
136. Żok Helena, ul. Janowska 56
Nowa Wieś
137. Skrobol Brunon, ul. Kochłowicka 44
138. Naskręt Władysław, ul. Kochłowicka 26
139. Janota Alojzy, ul. 3-go Maja 184
140. Kostyra Wilhelm, ul. 3-go Maja 132
141. Cibic Robert, ul. Starowiejska 30
142. Krząkała Maria, ul. 3-go Maja 103
143. Sprus Antoni, ul. 3-go Maja 97
144. Duczmel Antoni, ul. 3-go Maja 87
145. Machura Maria, ul. 3-go Maja 82
146. Holeczek Eryk, ul. 3-go Maja 30
147. Roeder Maria, ul. Piłsudskiego 5
148. Nowara Augustyn, ul. 3-go Maja 6
149. (Galer Herbert – odmówione), ul. Dąbrowskiego 16
150. Kotkowiak Józef, ul. Kościuszki 23
151. Kopeć Piotr, ul. Mickiewicza 2
152. Siwek Stefan, ul. Ks. Miarki 22
153. Malinowski Józef, ul. Ks. Miarki 13
154. Gałuszka Antoni, ul. Sienkiewicza 14
155. Młynek Roman, ul. Hallera 1
Nowa Wieś
156. Sosna Fryderyk, ul. Poniatowskiego 14
157. Bartoszek Paweł, ul. Poniatowskiego 29
158. Szmit Jadwiga, ul. Poniatowskiego 26
159. Besler Adolf, ul. Mikołowska 8
160. Fonfara Jadwiga, ul. Starowiejska
161. Gongor Jadwiga, ul. Damrota 3
162. Kupka Józef, ul. 3-go Maja 31
163. Nowara Augustyn, ul. Bytomska 8
164. Szczygieł Edmund, ul. Dąbrowskiego
165. Drożański Alojzy, ul. 3-go Maja 131
Orzegów
166. Ścierski Jan, ul. M. Stalina 18
167. Kopiec Maria, ul. Stalina 12
168. Konderla Walter, ul. Gliwicka 1
169. Duda Elżbieta, ul. Bytomska 6
170. Mrowiec Maria, ul. Bytomska 53
171. Breguła Bernard, ul. Bytomska 38
172. Rabsztain Łucja, ul. Bytomska 10
173. Konderla Henryk, ul. Janasa 9
Panewnik
174. Klein Maria, ul. Oświęcimska 18
175. Nowak Henryk, ul. Klasztorna 10
176. Szojda Piotr, ul. Oświęcimska 18
177. Wieczorek Fafał, ul. Klasztorna 10
Pawłów
178. Sobota Jan, ul. Główna 129
179. Siodełko Jerzy, ul. Główna 10
180. Klimas Teodor, ul. Wolności 21
181. Kansy Tomasz, ul. Główna 79
182. Ulbricht Elfryda, ul. Główna 61
183. Klyta Jerzy, ul. Jana 9
184. Fojcik Józef, ul. Ks. Mendego 28
185. Śliwa Józef, ul. Główna 29
186. Gieroń Alfred, ul. Główna 3
187. Misiura Piotr, ul. Powstańców 8
188. Aleksa Alojzy, ul. Główna 22
Przełajka
189. Białas Józef, ul. Wiejska 79
190. Strzelczyk Grzegorz, ul. Wiejska 26
Ruda Śląska
191. Pawicki Jan, ul. 3-Maja 35
192. Nahlik Jerzy, ul. 3-go Maja 31
193. Herman Wincenty, ul. 3-go Maja 49
194. Wróblewski Jan, ul. Sobieskiego 14
195. Maśnica Rudolf, ul. Sobieskiego 28
196. Kaczmarek Jan, ul. Oświęcimska 29
197. Klecha Herman, ul. Szopena 1
198. Kampa Brunon, ul. Janasa 30
199. Jan Marta, ul. Orzegowska 8
200. Konderla Henryk, ul. Janasa 9
201. Pikos Paweł, ul. Armii Czerwonej 46
202. Zielonka Jan, ul. Armii Czerwonej 43
203. Wilczek Ignacy, ul. Kopernika 3
204. Rybak Bolesław, ul. Peowiaków 1
205. Kleszcz Karol, ul. Kościuszki
206. Blaut Alfons, ul. Słowackiego 4
Siemianowice
207. Pytlik Stanisław, ul. Bytomska 13
208. Czech Jadwiga, ul. Piastowska 13
209. Mieszczak Tomasz, ul. Piastowska (?) 4
210. Brandys Walenty, ul. Sobieskiego 6
211. Szandar Wiktor, Bytomska 9
212. Burnicka Joanna, ul. 3-Maja 3
213. Ulfig Anna, ul. Michałkowicka 24
214. Dudzik Rozalia, ul. Powstańców 23
215. Sosna Olga, ul. Sobieskiego 12
216. Palion Antoni, ul. Rydla 2
217. Krajcer Melchior, ul. Floriana 16
218. Hancel (Hanpel?) Jan, ul. Sobieskiego 16
219. Stanczek Jan, ul. Bytomska 63
220. Gąsiorek Józef, ul. Parkowa 13
221. Wyloń Franciszek, ul. Śmiłowskiego 10
222. Muszik Irena, ul. Ogrodowa 7
223. Szajbel Władysław, ul. Głowackiego 6
224. Ćwielong Gertuda, ul. Słowackiego 3
225. Hampel Henryk, ul. Bytomska 4
226. Dzibiński Józef, ul. Bytomska 33
227. Paluch Eugeniusz, ul. Sobieskiego 10
228. Janocha Emil, ul. Michałkowicka 32
229. Chmiel Klara, ul. Matejki 14
230. Kipka Piotr, ul. Damrota 6
231. Michalewski Sylwester, ul. Kościelna 1
232. Szweda Maksymilian, ul. Barbary 3
233. Dziurowic Emanuel, ul. K. Miarki 7
Szopienice
234. Psiuk Teodor, ul. Borki
235. Pechel Ryszard, ul. Roździeńska 27
236. Jęczmyk Władysław, ul. Roździeńska 42
237. Szczęś Gertruda, ul. Bagno
238. Grabowski Władysław, ul. Rejtana 23
239. Chęcińska Joanna, ul. 3-go Maja 1
240. Malik Stanisław, ul. Rejtana 23
241. Knop Małgorzata, ul. Warszawska 9
242. Laska Aniela, ul. Sienkiewicza 12
243. Bołdys Łucja, ul. Sienkiewicza 8
244. Dembowska Maria, ul. 3-go Maja 57
245. Wietrzyk Gerard, ul. 3-go Maja 52
246. Chrostek Ernest, ul. 3-go Maja 2 (niecz.)
247. Płaczek Gertuda, ul. Kościuszki 21
248. Wolf Karol, ul. Oświęcimska 38
249. Chwastek Anna, ul. 11-Listopada 1
250. Seweryn Marta, ul. Powstańców 12
251. Seweryn Marta, ul. Janowska 1
252. Polowy Bronisław, ul. Krakowska 16
253. Helmrich Ema, ul. Krakowska 42
254. Dzendrowski Marian, ul. Krakowska 60
255. Chwila Robert, ul. Kowalska 60
256. Maligłówka Jerzy, ul. Kowalska 2
Świętochłowice
257. Tukaj Marcin, ul. Bytomska 14
258. Czyż Rajnold, ul. Wyzwolenia 36
259. Niemczyk Karol, ul. Nowowiejska 20
260. Chmiel Paweł, ul. Wyzwolenia 18
261. Krysik Wacław, ul. Nomiarki 4
262. Habryka Paweł, ul. Kolejowa 16
263. Ludwig Józef, ul. Piaskowa 1a
264. Barczewski Leon, ul. Wyzwolenia 9
265. Waszek Jezry, ul. Armii Czerwonej 5
266. Makosz Maksymilian, ul. Paderewskiego 2
267. Zejmanek Hildegarda, ul. Armii Czerwonej 10
268. Hajski Konrad, ul. Armii Czerwonej 19
269. Jednicki Ludwik, ul. Armii Czerwonej 18
270. Kwaśniok Jan, ul. Armii Czerwonej 23
271. Ratajewski Roman, ul. Armii Czerwonej 56
272. Kaspruś Stefan, ul. Armii Czerwonej 21
273. Mazurkiewicz Edward, ul. ??????? 1
274. Spala Felicja, Kol. Dworcowa 12
275. Suwalski Wojciech, ul. Kolejowa 3
276. Kolarczyk Ernest, ul. Kolejowa 20
277. Warzecha Bolesław, ul. 1-Maja 31
278. Króliczek Feliks, ul. Pocztowa 8
279. Waszka Ambroży, ul. Wyzwolenia 13
280. Horzela Maria, ul. Szeroka 1
281. Kopalnia „Polska”, ul. Wojsk Polskich 5
282. Młynarski Łucjan, ul. Wyzwolenia 56
283. Huta „Florian”, ul. Hutnicza 15
284. Kołoczek, ul. Wojsk Polskich 26
Wełnowiec
285. Boba Stanisław, Gen. Żymierskiego 1
286. Świeczka Wojciech, ul. Oświęcimska 39
287. Kozioł Oswald, ul. Oświęcimska 28
288. Kozioł Oswald, ul. Oświęcimska 51
289. Żymełka Bronisław, ul. Oświęcimska 77
290. Frąckowiak Edward, ul. Oświęcimska 85
291. Hetwer, ul. Oświęcimska
292. Dzedzyk Mieczysław, ul Oświęcimska 111
293. Kandzia łucja, ul. Ks. Rzymełki 8
294. Nowak Jan, ul. Agnieszki 16
Piotrowice
295. Badura Zygmunt, ul. Dworcowa 31
296. Pytel Jan, ul. Pierackiego 236
297. Janas Stanisław, ul. Mielęckiego 21
298. Wielek Wilhelm, ul. Pierackiego 223
299. Wildner Maria, ul. Sobieskiego 1
300. Szczyrbowa Jadwiga, ul. Młyńska 19
301. Księdzowa Albina, ul. Pierackiego 145
Ochojec
302. Zającowa Gertruda, ul. Pierackiego 99
303. Rogosz Ludwik, ul. Pierackiego 64
304. Chuchracka G. , ul. Łączna 13
305. Borys Pelagia, ul. Mysłowicka 30
Piotrowice
306. Lipa Józef, ul. Pierackiego 120
Kostuchna
307. Lipa Rafał, ul. św. Jana 2
308. Kral Augustyn, ul. Szkolna 31
Piotrowice
309. Kałuża Maria, ul. Damrota 5
310. Kałwak Stefan, ul. Kościuszki 312
311. Feldo Wincenty, ul. 3-go Maja 10
312. Wieczorek G., ul. Murckowska 25
Halemba
313. Rajwa Bernard, ul. Damrota 24
314. Nowak Jadwiga, ul. Bielszowicka
315. Ernest Paweł, ul Wyzwolenia 28
316. Lorek Romuald, ul. Bielszowicka
317. Szymeczko Józef, ul. Powstańców 1
318. Burek Gertruda, ul. Oświęcimska
Nowy Bytom
319. Świderski Jerzy, ul. Niedurnego 54
320. Kuchna Wincenty, ul. Niedurnego 58
321. Walenzik Wilhelm, ul. Niedurnego 64
322. Janik Emanuel, ul. Niedurnego 55
323. Kancy Paweł, ul. Kar. Miarki 4
324. Mach Karol, ul. Szafranka 18
325. Huta „Pokój”, Pl. Wolności 2
326. Huta „Pokój”, Pl. Wolności 3
327. Bujok Ewald, ul. Dąbrowskiego 6
328. Huta „Pokój”, ul. Korfantego 2
Bykowina
329. Kabis Herbert, ul. 11-go Listopada 18
330. Szmidt Ryszard, ul. 11-go Listopada 13
331. Cichecki Tadeusz, ul. Siekiela 1