1 maja w Mysłowicach cz. 1

 

Relacje foto z obchodów 1 majowych...

Czytaj więcej: 1 maja w Mysłowicach cz. 1

Jerzy Jarnuszkiewicz

 

 

Rzeźbiarz, medalier, grafik, rysownik...

 

Czytaj więcej: Jerzy Jarnuszkiewicz

Cegielnia

 

„Fotografie krasowskie”

Cegielnia

Czytaj więcej: Cegielnia

Najpierw dokładność – potem finezja

 

Najpierw dokładność – potem finezja

rozmowa z panem Stanisławem Rojewskim, cukiernikiem

Czytaj więcej: Najpierw dokładność – potem...

Mysłowicki Zegar Strefowy

Strona poświęcona Mysłowickiemu Zegarowi Strefowemu.

Na stronie znajdziemy interesujący artykuł o historii zegara. Znajdziemy tam również materiały filmowe dot. zegarów i oczywiście sprawdzimy aktualny czas.

http://www.myslowicki-zegar-strefowy.pl/

Poszukiwacze

 

Nasz portal informacyjny jest skierowany do wszystkich pasjonatów eksploracji, archeologii, historii, podróży i przygód.

Czytaj więcej: Poszukiwacze

Było ... nie minęło

 

„Było…nie minęło”, czyli kronika zwiadowców historii to program telewizyjny o tematyce historyczno – eksploracyjnej ukazujący się, w co tygodniowej ramówce TVP INFO od 2004 roku. Program emitowany jest także na trzech kanałach telewizji polskiej, takich jak: TVP Historia, KULTURA oraz POLONIA.

Czytaj więcej: Było... nie minęło

Szlak Sobieskiego

Strona poświęcona marszowi szlakiem wyprawy Jana III Sobieskiego. Znajdziemy tu także relację z posadzenia lipy w Mysłowicach w 2013r.

 

Czytaj więcej: Szlak Sobieskiego

ORSIP - mapy

Ciekawi Was jaką powierzchnię ma Silesia City Center w Katowicach? A może jaką średnicę ma Spodek? Sami możecie to zmierzyć dzięki funkcjonalnościom w ORSIP. W zakładce Narzędzia znajdziecie Mierz odległość, Mierz powierzchnię, która Wam to umożliwi.

 

Czytaj więcej: ORSIP - mapy

Szyb Bończyk

Strona internetowa Szybu Bończyk

"...Podjęliśmy trud uratowania zabytkowych budynków i oddania ich na powrót społeczeństwu. Bezgranicznie zaangażowaliśmy swój czas, energię i oszczędności w prace porządkowe, remontowe i projektowe, trwające nieprzerwanie od roku 2007. Dzięki współpracy z firmą projektową S.C. Decorum 3 Jan Dybała z Mysłowic osiągneliśmy wspaniałe rezultaty. To nietypowe przedsięwzięcie, jakim była odbudowa zrujnowanego budynku wymagało szerokiej wiedzy i doświadczenia,ale również elastyczności w działaniu oraz podejmowania częstokroć ryzykownych decyzji.."

www.szybbonczyk.pl/

Gazeta Mysłowicka

Gazeta Mysłowicka to bezpłatny, kolorowy miesięcznik formatu A3, wydawany w nakładzie 10 000 egzemplarzy oraz portal internetowy z codziennymi informacjami, w których znajdą Państwo informacje z Mysłowic i regionu.

http://gazetamyslowicka.com/

 

Archiwa Państwowe

Strona Główna Archiwów Państwowych

"...Każde archiwum państwowe posiada: spis zespołów archiwalnych, kartotekę zespołów archiwalnych oraz inwentarze archiwalne dla opracowanej części zasobu, a także - dla niektórych zespołów - różnego rodzaju skorowidze. Niektóre archiwa państwowe gromadzą też informacje oraz kopie (mikrofilmy, kserokopie) poloników przechowywanych w archiwach zagranicznych. Większość polskich archiwów państwowych posiada już własne strony internetowe. Informacje o zasobie archiwów państwowych na poziomie zespołu w postaci baz danych SEZAM oraz Inwentarze dostępne są już w Internecie.

Wydział Ewidencji i Informacji Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych prowadzi m. in. centralną kartotekę zespołów archiwalnych przechowywanych w archiwach państwowych, a także gromadzi egzemplarze inwentarzy archiwalnych przekazywane przez archiwa państwowe. W ramach Ośrodka działa biblioteka, na której zasób składają się czasopisma archiwalne (polskie i obcojęzyczne), drukowane pomoce archiwalne i inne wydawnictwa informujące o zasobach archiwów polskich i zagranicznych..."

 http://www.archiwa.gov.pl/pl/archiwa-pastwowe.html

Narodowe Archiwum Cyfrowe

Narodowe Archiwum Cyfrowe gromadzi, opracowuje, konserwuje oraz udostępnia archiwalia takie jak zdjęcia, nagrania dźwiękowe oraz filmy, które wchodzą w skład państwowego zasobu archiwalnego.
Fotografie: W zbiorach fotograficznych Narodowego Archiwum Cyfrowego znajduje się ponad 15 milionów zdjęć. Obejmują one okres od lat czterdziestych XIX wieku, aż po czasy współczesne.
Nagrania dźwiękowe: Zbiór liczy około 30 tysięcy jednostek z lat 1919 – 2007. Są to unikalne nagrania wielu ważnych osobistości życia społecznego, politycznego, kulturalnego czy religijne, które pochodzą m.in. z Polskiego Radia czy Radia Wolna Europa.
Filmy: Zbiór filmów liczy około 2,4 tysiąca tytułów z lat 1928 – 1993. Niezwykle cenne są filmy z lat 20 i 30 XX wieku.

 

http://www.nac.gov.pl/

Muzeum MIasta Mysłowice

Strona internetowa muzeum naszego miasta.

Muzeum Miasta Mysłowice

ul.Stadionowa 7a

41-400 Mysłowice

http://www.muzeummyslowic.pl/