Monika i Jacek Parisowie oraz Stowarzyszenie MDH na targach Wiatr i Woda w Katowicach

Kategoria: Pozostałe działania
Karol Wieniawski
Odsłony: 11214

 

W dniach 4-6 listopada 2016 roku odbyły się I Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, podczas których Mysłowice wraz z rzeką Przemszą zanotowały swoją obecność.

Na targach zaprezentowano wspaniałe jachty, luksusowe łodzie motorowe, najnowszy sprzęt żeglarski i motorowodny. Był także kącik poświęcony sportom kajakowym oraz wydawnictwa czasopism obejmujących swoją tematyką sporty wodne. Dzięki zaproszeniu Magazynu Kajakowego WIOSŁO – Stowarzyszenie Mysłowicki Detektyw Historyczny oraz małżeństwo Monika i Jacek Parisowie z Mysłowic mięli okazję przedstawić półgodzinne prelekcje. Karol Wieniawski ze Stowarzyszenia MDH opowiedział o Polskich początkach kajakarstwa na rzece Przemszy, które jak się okazuje były bardzo istotne dla rozwoju kajakarstwa w kraju. Mysłowicki Klub Sportowy Hellas powstały w 1924 roku był pierwszym tego typu klubem kajakowym w Polsce. To on przez pierwsze lata funkcjonowania wyznaczał kanony rozwoju kajakarstwa.

W drugiej części prelekcji Monika i Jacek Parisowie powrócili pamięciom do wyjątkowej wyprawy jaką zorganizowali w 2015 roku, w której dopłynęli swoim pneumatycznym kajakiem z Mysłowic do Paryża. Podczas wygłaszanych prelekcji na bocznych monitorach wyświetlane były filmy tematyczne przedstawiające bogatą historię rzeki Przemszy oraz wyprawę Parisów do stolicy Francji. Licznie przybyli słuchacze szybko zajęli wszystkie miejsca siedzące. Każdy ze słuchaczy otrzymał ulotkę promującą rzekę Przemszę. Dzięki tym działaniom, można spodziewać się, że już niebawem rzeka Przemsza zaskarbi sobie nowych pasjonatów.

Serdecznie dziękujemy Magazynowi Kajakowemu WIOSŁO za zaproszenie i za miłą gościnę na targowym stoisku.

Stowarzyszenie MDH

Zdjęcia dostarczone przez Jacek Paris oraz Kayak Paris Team: