Szlachetna Paczka 2017 z MDH

Kategoria: Pozostałe działania
Admin
Odsłony: 6791

 

Po raz kolejny Stowarzyszenie Mysłowicki Detektyw Historyczny przyłączyło się do akcji pomocy dla najbardziej potrzebujących - "Szlachetna Paczka". W tym roku wybraliśmy również samotną Panią, która nie była w stanie z własnych środków zakupić sobie najpotrzebniejszych rzeczy. Dzięki zbiórce pośród członków MDH oraz pieniędzy zebranych dzięki aukcjom prowadzonym na naszym profilu FB zebraliśmy wystarczającą sumę aby w pełni zaspokoić potrzeby naszej podopiecznej.

W tym miejscu należą się podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do pomocy w przygotowaniu paczki oraz zebraniu środków na w.w. cel. W szczególności dla osób które zaoferowały największe sumy na aukcjach:

Rysunek piórkiem i tuszem - 300,00 zł - Jolanta Stachowiak
Głowa lwa - 300,00 - Łukasz Majder
Głowa lwa - 150,00 - Sebastian Jqm Jachimowicz

Dodatkowo otrzymaliśmy 100,00 zł od Pana Profesora Sulika - Alfred Sulik 

Z licytacji uzbierało się 850,00 zł + 600,00 od członków MDH , razem 1 450,00 zł.

Pomysłodawcą i koordynatorem wszystkich działań była nasza koleżanka Beata Kalisz. Paczkę pomagali przygotować Dariusz Figura oraz Piotr Senczek. 

Duży wkład rzeczowy mieli również Leonard Czarnota oraz Karol Wieniawski.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w pomoc.

Poniżej relacja z wręczenia paczki.

"Pani ... serdecznie nas powitała. Zobaczywszy liczbę paczek i grupę osób zaangażowaną w ich wniesienie, rozpromieniła się, a szeroki uśmiech nie schodził Jej z twarzy. W pierwszych chwilach zwróciła uwagę na wymarzony materac. Następnie wspólnie rozpakowywaliśmy każdą z paczek. Pani ... była niezwykle zaskoczona. Szczególnie spore zaskoczenie wywołał blender, który z radości żartobliwie przytuliła. Wspominała, że za sprawą nowego urządzenia rozpocznie przeprowadzać eksperymenty kuchenne. Pani ... wciąż powtarzała, jak bardzo wdzięczna jest Darczyńcom. Szczera radość i pogoda ducha były wyraźnie wyczuwalne. Po odpakowaniu książek, Pani ... bardzo się wzruszyła. Niezwykłą radość wywołała Państwa kartka z życzeniami wsunięta w jedną z książek. Pani ... prosiła, aby przekazać Państwu ogromne podziękowania za bezinteresowną pomoc. Podkreślała, że Paczka sprawiła Jej ogromną radość. W Jej imieniu przekazujemy również najszczersze życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok.

Co chce przekazać wolontariusz?

Chciałabym Państwu ogromnie podziękować za wspaniałą współpracę, za zaangażowanie oraz życzliwość jaką okazaliście pani .... Paczka była bardzo starannie przygotowana i znajdowały się w niej wszystkie potrzeby. Przekazanie tej paczki było dla mnie prawdziwą przyjemnością, a na widok reakcji pani ... było mi bardzo miło patrzeć. Myślę, że paczka pomogła nie tylko materialnie, pokazała też pani ..., że jest dla kogoś ważna. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Życzę zdrowych, pogodnych i niezwykłych świąt Bożego Narodzenia.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

Chciałabym ogromnie podziękować za trud i serce, które Państwo włożyli w przygotowanie tej paczki. Ma to dla mnie duże znaczenie, ta paczka bardzo mi pomoże. Będę miała spokojne święta. Za każdy prezent bardzo dziękuję i za każdy po kolei z osobna jestem bardzo wdzięczna. Mają Państwo wielkie i bezinteresowne serce. Na nadchodzące święta chciałabym Państwu życzyć wszystkiego dobrego oraz spędzenia świąt w rodzinnym gronie."