Różnorodność Piękna - wernisaż wystawy Grupy Sieleckiej

Kategoria
Wystawy
Termin
2 marzec 2018 17:00
Miejsce
MOK - Grunwaldzka 7
Mysłowice, Polska

RÓŻNORODNOŚĆ PIĘKNA - WERNISAŻ WYSTAWY GRUPY SIELECKIEJ

Wstęp wolny


W 2012 roku w Sosnowieckim Centrum Sztuki - Zamek Sielecki, przy ul. Zamkowej 2 w Sosnowcu, powstała Pracownia malarstwa dla dorosłych. Dzięki temu do Zamku zaczęły przychodzić osoby aktywne zawodowo oraz seniorzy spragnieni kontaktu ze sztuką. Od początku założeniem prowadzącej zajęcia, Moniki Pawlas-Polańskiej, było indywidualne podejście do uczestników, aby każdy mógł rozwijać się w swoim tempie i we własnej przestrzeni malarskiej.

Trzymanie się tych zasad zaowocowało naturalnym powstaniem grupy malarzy - amatorów. Każdy z nich spełniony zawodowo, dopełnia się poprzez swój indywidualny język artystyczny. Wiele osób z Grupy Sieleckiej ma na swoim koncie indywidualne wystawy własnej twórczości oraz nagrody i wyróżnienia w wielu konkursach malarskich.

Grupa Sielecka brała udział w 2013, 2014 i 2017 w Międzynarodowym Pikniku Malarskim Sielskie Klimaty organizowanym przez Górnośląski Park Etnograficzny, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Pierwszą wystawę zbiorową, prezentującą nasze umiejętności zorganizowano w 2014 w Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu. Odtąd staramy się co roku pokazać Miastu Sosnowiec, w jaki zaskakujący sposób rozwijają się umiejętności członków Grupy Sieleckiej. Zbiorowe wystawy mają na celu udowodnić tym, którzy jeszcze się wahają, iż w każdym momencie życia można realizować swoje pasje. Nigdy nie jest za późno, aby robić to, co najbardziej kochamy.

Grupa Sielecka: Aneta Sodo, Małgorzata Wójcik, Jolanta Wawoczny, Agnieszka Lisowska, Marzena Iwańska, Iwona Kidawa, Justyna Kozłowska, Monika Krzyżyk, Mariola Łączna, Marcelina Pałka, Beata Puchara, Marek Pypno, Łukasz Stanik, Renata Tarabuła, Wiktoria Tatar, Małgorzata Truszel, Beata Wrońska.

Opiekun artystyczny i założycielka Grupy Sieleckiej: Monika Pawlas-Polańska, historyk filozofii i pedagog artystyczny.

tekst i plakat: MOK Mysłowice

 
 

Terminy

  • 2 marzec 2018 17:00

Wspierane przez iCagenda