Festiwal Muzyczny POD KLUCZEM

Kategoria
Koncerty
Termin
9 maj 2019 09:30
Miejsce
MOK

Festiwal Muzyczny POD KLUCZEM jest przedsięwzięciem skierowanym do osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Daje on uczestnikom możliwość prezentacji umiejętności wokalnych, instrumentalnych i ruchowych na profesjonalnej scenie muzycznej. Jednocześnie, w środowisku lokalnym, niezwiązanym z szkolnictwem specjalnym, ukazuje wartość osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi i zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ich pasje i talenty.

W tym roku odbędzie się już X, jubileuszowa edycja Festiwalu Muzycznego POD KLUCZEM. Koncert, tym razem jednak nie w konwencji konkursu, uświetnią występy uczniów ze szkół, które niemal od początku tworzą ten festiwal, poprzez aktywny w nim udział. Organizatorzy zmieniając na ten wyjątkowy moment formułę festiwalu pragną podziękować szkołom za zaangażowanie, a tym samym podziękować nauczycielom za pracę, w przygotowaniu popisów artystycznych. Dlatego każda ze szkół biorących udział w koncercie trzyma pamiątkową statuetkę.
Głównym organizatorem przedsięwzięcia są nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Mysłowicach oraz członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Uczniom i Szkole NASZE DZIECI. Współorganizatorem natomiast jest Mysłowicki Ośrodek Kultury. Festiwal poprowadzi Marek MRÓZ - konferansjer, który od wielu lat wolontarystycznie wspiera środowisko osób niepełnosprawnych. Przygotowania do festiwalu wesprą: Nadleśnictwo Katowice oraz Kwiaciarnia Rosa, użyczając elementów do scenografii.
Podczas festiwalu, obok niepełnosprawnych artystów, zaprezentują się także zawodowi muzycy, uświetniając festiwal oraz wprowadzając wszystkich zgromadzonych w wyjątkowy moment: poczęstunek jubileuszowym tortem.

Tekst i plakat: MOK Mysłowice

 

 
 

Terminy

  • 9 maj 2019 09:30

Wspierane przez iCagenda