Kino rodzinne: historie ze świata zabawek

Kategoria
Inne wydarzenia kulturalne
Termin
19 maj 2019 16:00
Miejsce
MOK

W maju w ramach Kina Rodzinnego, będącego cyklem bezpłatnych projekcji bajek i filmów familijnych dla całej rodziny, zapraszamy na film animowany opowiadający historie z życia zabawek.

Trzecia część trylogii producenta Pixar spotkała się z dużą przychylnością recenzentów - "Pixar mógłby w końcu zaliczyć jakąś wpadkę, zamiast wypuszczać co roku doskonałe filmy animowane bijące na głowę produkcje z konkurencyjnych wytwórni." - przeczytamy w popularnym serwisie filmowym Filmweb.

W trzeciej części opowieści Andy idzie na studia. Zabawki, którymi od pewnego czasu nastolatek w ogóle się nie interesuje, mają wylądować na strychu. Tam, wśród pajęczyn i zwałów kurzu zostaną zapomniane na zawsze. Trafiają jednak do przedszkola. Chudy wraz z przyjaciółmi robi wszystko, by się stamtąd wydostać i wrócić do domu.

"Przerażające przeświadczenie o własnej zbędności skłania bohaterów do przyjęcia różnych postaw. Jedni próbują usprawiedliwiać chłopca, inni biorą nogi za pas. Cała reszta popada zaś w apatię. Dopiero szereg feralnych zdarzeń prowadzących do nowej niedoli sprawia, że zabawki odzyskują wolę walki. Wówczas twórcy podkręcają napięcie oraz tempo, a na ekranie zaczyna królować pastisz kina "wielkiej ucieczki". Misterny plan liczy się tu w takim samym stopniu, co ekwilibrystyczne popisy." (FIlmweb)

Tekst i plakat: MOK Mysłowice

 
 

Terminy

  • 19 maj 2019 16:00

Wspierane przez iCagenda