21.05.2016 Sprzątanie Trójkąta Trzech Cesarzy

W dniu 21 maja 2016r. odbyło się zorganizowane sprzątanie Trójkąta Trzech Cesarzy po stronie mysłowickiej. Pomysłodawcą wydarzenia była 10 Harcerska Drużyna Żeglarska im. Gen. Zaruskiego z Katowic.

 

Do współdziałania przy wydarzeniu przyłączył się również "Klaster Górnej Wisły", który wodował łódź, pychówkę "Górnoślązaczkę". Całość akcji odbywała się pod nadzorem straży pożarnej. Do działań w sprzątaniu Trójkąta Trzech Cesarzy przyłączyli się także m.in. członkowie Stowarzyszenia Mysłowicki Detektyw Historyczny. Dzisiejsze wydarzenie było idealnym momentem na to aby połączyć siły, przekazać informacje, że również mysłowicka strona Przemszy może tętnić życiem, że nie jest ona obojętna dla mysłowiczan oraz przybywających tu turystów. Dobitnym tego dowodem była niezapowiedziana wizyta trzech turystów z Czech, którzy przybyli w to miejsce, ponieważ znali jego historię i chcieli je zobaczyć.

Powiązane artykuły:

http://katowice.tvp.pl/25452581/wielkie-sprzatanie-trojkata-trzech-cesarzy


Już niebawem, 11.06.2016 czeka nas spacer historyczny do Trójkąta Trzech Cesarzy. Startujemy z Rynku w Mysłowicach o godz. 9.00, kończymy na Trójkącie przy grillu. Postaramy się aby każdy uczestnik spaceru został poczęstowany kiełbaską oraz świeżym pieczywem, mamy nadzieję, że starczy dla wszystkich. W ten dzień będzie można nabyć pamiątkowe znaczki turystyczne m.in. z Trójkąta Trzech Cesarzy z przygotowanego specjalnie na tą okazję straganu polowego. Zapraszamy!

 

Zdjęcia z dzisiejszego wydarzenia znajdziecie poniżej.

fot. Karol Wieniawski, Damian Roncoszek, Rafał Noras