Spacer śladami hut cynku i kolejki konnej – 8.04.2017

W sobotę w dniu 8.04.2017 Stowarzyszenie Mysłowicki Detektyw Historyczny przeprowadziło historyczny spacer. Tym razem tematyką spaceru było XIX-wieczne hutnictwo cynku oraz kolejka konna. Serdecznie dziękujemy Wszystkim przybyłym.

 

Czytaj więcej: Spacer śladami hut cynku i...

Relacja ze spaceru Historycznym Szlakiem, Spotkanie Znaczki Turystyczne - 28 stycznia 2017r.

W dniu 28 stycznia 2017 roku Mysłowice gościły turystów z całej Polski, a także przedstawicieli z Czech i Węgier. W Restauracji "Dwór Bismarcka" odbyło się Spotkanie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Wcześniej jednak uczestnicy spotkania oraz inni zainteresowani wraz z mieszkańcami miasta mieli okazję uczestniczyć w spacerze Historycznym Szlakiem do Trójkąta Trzech Cesarzy.

 

Czytaj więcej: Relacja ze spaceru...

Spotkanie Regionalne w Mysłowicach - Znaczki Turystyczne

 

"Wielkimi krokami zbliża się termin pierwszego w tym roku spotkania kolekcjonerów, które tym razem będzie miało miejsce w Mysłowicach. W związku z tym, jak również z uwagi na fakt, że w dniu spotkania zaplanowana jest wycieczka po Mysłowicach, publikujemy jej plan."

Czytaj więcej: Spotkanie Regionalne w...

Spacer z historią w tle

Stowarzyszenie Mysłowicki Detektyw Historyczny w ramach konkursu grantowego Fundacji Banku Zachodniego WBK „Tu mieszkam, tu zmieniam” otrzymał darowiznę w wysokości 10 tysięcy złotych na projekt „Trasa turystyczna w Mysłowicach do Trójkąta Trzech Cesarzy”. Założenia projektu zrealizowano zgodnie z umową do dnia 31 maja 2016 r. W ramach projektu postawiono na terenie miasta Mysłowice pięć tablic informacyjno-historycznych. Uwieńczeniem realizacji projektu był spacer historyczny z Rynku do Trójkąta Trzech Cesarzy, który odbył się w dniu 11 czerwca 2016 r.

Czytaj więcej: Spacer z historią w tle

"Spacer historyczny do Trójkąta Trzech Cesarzy"

 

Stowarzyszenie Mysłowicki Detektyw Historyczny zaprasza wszystkich na "Spacer historyczny do Trójkąta Trzech Cesarzy".

 

Czytaj więcej: "Spacer historyczny do...

IV Spacer Historyczny - 27.02.2016r. - galeria

27.02.2016r. odbył się IV Spacer Historyczny - śladami hut cynku i kolejki konnej. Tym razem pogoda dopisała. Dzięki świecącemu słońcu poranny przymrozek nie był dokuczliwy. Po krótkim przywitaniu i wprowadzeniu uczestnicy otrzymali bezpłatną broszurę przygotowaną przez MDH, w której opisana została tematyka mysłowickiego hutnictwa. Poznawanie hut zaczęło się właściwie już po kilku krokach, ponieważ huta Justyna usytuowana była tuż za placem zbiórki.

 

Czytaj więcej: IV Spacer Historyczny -...

Styczniowy spacer

6 stycznia b. r. członkowie naszego stowarzyszenia gościli w Mysłowicach Pana Krzysztofa Soidę.

Czytaj więcej: Styczniowy spacer

Lekcja historii w terenie z uczniami Gimnazjum nr 6 z Mysłowic-Kosztowy- Śladami hut cynku i kolejki konnej

Mysłowicki Detektyw Historyczny został poproszony przez uczniów z Gimnazjum nr 6 z Kosztów o pomoc w przekazaniu materiałów oraz niezbędnej wiedzy nt. interesujących faktów z historii miasta Mysłowice.

 

Czytaj więcej: Lekcja historii w terenie z...

III Spacer Historyczny szlakiem hut cynku - zapowiedź

Członkowie stowarzyszenia Mysłowicki Detektyw Historyczny oraz właściciel marki Szyb Bończyk zapraszają na III Spacer Historyczny, który odbędzie się w sobotę 22 listopada. Spacer jest nawiązaniem do wystawy „Ballada o śląskim cynku”, którą do końca roku można zwiedzać w Muzeum Miasta Mysłowice.

Poprzednie spacery historyczne, podczas których poznawaliśmy historię zabytków starego miasta, Promenady i Słupnej oraz parafii mysłowickiej, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mysłowicki Detektyw Historyczny postanowił zatem uczynić spacer historyczny wydarzeniem cyklicznym.

Tematem przewodnim najbliższego spaceru będzie historia mysłowickich hut cynku. Odwiedzimy w jego trakcie miejsca po hutach: Leopoldyna, Stanisław, Justyna, Aleksander, Amalia i Arnold. Uczestnicy spaceru przejdą trasą byłej kolejki konnej.

Czytaj więcej...III Spacer Historyczny...