Spacer historycznym szlakiem Mysłowic - itvm.pl

To właśnie w Mysłowicach odbędzie się zlot kolekcjonerów znaczków turystycznych. Poza tym, że miłośnicy turystyki będą mieli okazję się spotkać, wezmą także udział w historycznej wycieczce z przewodnikiem po Mysłowicach.  A dołączyć może do niej każdy zainteresowany.

Czytaj więcej: Spacer historycznym szlakiem...

Lwy wracają strzec źródełka - ITVM.pl

Ryczące twarze lwów powróciły na cokół słynnego mysłowickiego źródełka przy Promenadzie.  Odtworzeniem zaginionych lwów zajęli się mysłowiccy pasjonaci historii, którzy już kilka lat temu uporządkowali teren wokół zdroju.

Czytaj więcej: Lwy wracają strzec źródełka...

Przemierzyli historyczny trakt - ITVM.pl

"Są w Mysłowicach miejsca pełne charakteru i tajemnic. Na co dzień mijamy je nieświadomi tego, jak ciekawą mają przeszłość i historyczną wartość. Naprzeciw temu wyszli członkowie Mysłowickiego Detektywa Historycznego, którzy zabrali mysłowiczan na wyjątkowy spacer."  - www.itvm.pl

Czytaj więcej: Przemierzyli historyczny...

"Gorąco zapraszamy do udziału w spacerze, a następnie pikniku historycznym" - ITVM.pl

 
Członkowie stowarzyszenia Mysłowicki Detektyw Historyczny nie zwalniają tempa. Przed nami kilka ciekawych inicjatyw, podjętych właśnie przez stowarzyszenie - ITVM.pl

Mysłowickie znaczki turystyczne - Naszemiasto.pl

 

W Mysłowicach od maja można kupić trzy nowe znaczki . Jest już ich w mieście łącznie cztery. Zegar Strefowy, stacja emigracyjna i kapliczki św. Jana Chrzciciela widnieją na nowych znaczkach turystycznych. Tak rozławiane są same Mysłowice oraz ich wyjątkowa historia.

 

Czytaj więcej: Mysłowickie znaczki...

ITVM - Piknik z historią w tle

 

Stowarzyszenie Mysłowicki Detektyw Historyczny zorganizowało na ulicy Portowej I Piknik Historyczny. Wydarzenie miało na celu przypomnienie mieszkańcom bogatej historii Słupnej i Trójkąta Trzech Cesarzy.

 

Czytaj więcej: ITVM - Piknik z historią w tle

Detektywi na tropie historii miasta - Gazeta Mysłowicka

Historia jest nudna? Nic bardziej mylnego. Mysłowicki Detektyw Historyczny to stowarzyszenie zrzeszające pasjonatów przeszłości miasta i regionu, które udowadnia, że historia może być naprawdę ciekawa. Rozmawiamy z jego przedstawicielami.

 

Czytaj więcej: Detektywi na tropie historii...

"Wygrana pozwoli nam oznaczyć i lepiej zaprezentować Trójkąt Trzech Cesarzy" - ITVM

Projekty Mysłowickiego Detektywa Historycznego oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mysłowicach pomyślnie przeszły pierwszy etap konkursu Banku Zachodniego WBK pod nazwą „Tu mieszkam, tu zmieniam".

 

Czytaj więcej: "Wygrana pozwoli nam...

Gorące powitanie Parisów w Mysłowicach - ITVM

 
Zaledwie kilka godzin po powrocie z Francji, mysłowiczanie przywitali Monikę i Jacka Parisów, którzy dokonali niezwykłego wyczynu. W ciągu 34 dni, przemierzając 2700 kilometrów, dopłynęli dmuchanym kajakiem z Mysłowic do samego Paryża. Podczas wyprawy przeżyli wiele przygód.
 

Odczarowane Podwórka z historią w tle - ITVM

fot. z www.itvm.pl
 
Magia na mysłowickich podwórkach trwa, a efekty tych czarów są coraz bardziej widoczne.
 
 

Mysłowicki Detektyw Historyczny „Tu Mieszka, Tu Zmienia" - ITVM

Stowarzyszenie MDH w dniu 21.07.2015 złożyło wniosek z propozycją własnego projektu w ramach programu „Tu Mieszkam, Tu Zmieniam" Edycja 1/2015 Fundacji Banku Zachodniego WBK. Swój projekt stowarzyszenie nazwało: „Trasa turystyczna w Mysłowicach do Trójkąta Trzech Cesarzy".
 

Dni Mysłowic 2015: Bicykliści i przebierańcy, czyli piknik historyczny na Rynku; Dziennik Zachodni

Na Rynku w Mysłowicach trwa dziś piknik historyczny. Są bicykliści na dwóch kółkach z epoki, muzycy orkiestry dętej OSP Dziećkowice, pokazy strojów belle epoque, spektakle, koncerty i zabawy. To już trzecia odsłona trwającego od piątku, 19 czerwca, święta miasta.
 

Zwiedzaj miasto jak detektyw historyczny - ITVM

Stowarzyszenie Mysłowicki Detektyw Historyczny w stworzonej przez jego członków mapie, proponuje pięcio kilometrowy spacer po naszym mieście, gwarantując, iż na wyznaczonej trasie będziemy mogli podziwiać walory historyczno-turystyczne Mysłowic.

Czytaj więcej: Zwiedzaj miasto jak detektyw...

 Świąteczny Jarmark ściągnął mieszkańców na Rynek ITVM

Tegoroczne Mikołajki na długo pozostaną w pamięci mysłowiczan. Tego dnia po raz pierwszy na mysłowickim Rynku odbył się wyjątkowy Jarmark Świąteczny. Nie zabrakło straganów z bożonarodzeniowymi ozdobami i słodkościami, stoisk z przysmakami oraz prezentów od samego Świętego Mikołaja.
 

ITVM - Historyczne akcenty na odnowionej kamienicy przy Matejki 2

Zmienia się wygląd ulicy Bytomskiej, w ciągu której sukcesywnie odnawiane są miejskie nieruchomości. Kilka tygodni temu zakończyły się prace renowacyjne na jednej z najstarszych, murowanych kamienic w mieście, znajdującej się pod adresem Matejki 2. Podczas renowacji zadbano nie tylko o nową elewację i dach, ale także o takie szczegóły jak eleganckie szyldy i oświetlenie. Nieruchomość zyskała także wyjątkowy obraz.

Czytaj więcej: ITVM - Historyczne akcenty...

 ITVM - "Konkurs ma sprawdzić wiedzę, ale także wzbudzić ciekawość na temat historii Mysłowic"

Jeśli interesujecie się historią Mysłowic i chcecie sprawdzić jak dużo wiecie o swoim mieście – to dla Was jest konkurs „Mysłowice znane i nieznane", który organizują Mysłowicki Detektyw Historyczny oraz Gimnazjum nr 2.