"Spacer historyczny do Trójkąta Trzech Cesarzy"Startujemy na Rynku w Mysłowicach w sobotę 11.06.2016 o godz. 9.00. Dzięki uprzejmości ks. prob. Piotra G. Płonki będziemy mieli możliwość zwiedzenia zabytkowego kościoła mariackiego oraz zapoznanie się z jego historią. Następnie mysłowicką starówką poprzez ulicę Grunwaldzką, Plac Wolności, ulicę Powstańców przez Promenadę udamy się w kierunku Słupnej do Trójkąta Trzech Cesarzy. Tam czekać będzie na nas poczęstunek w postaci grillowanej kiełbaski.
Spacer poprowadzą członkowie stowarzyszenia MDH, w jego trakcie będziemy opowiadać o historii naszego miasta oraz o obiektach, które napotkamy na naszej drodze.

Przewidziany czas spaceru z pobytem na Trójkącie Trzech Cesarzy: ok 3 godziny. Długość trasy: 4km.

Każda osoba biorąca udział w spacerze zobowiązana jest we własnym zakresie do zadbania o właściwy ubiór oraz obuwie, a także własny prowiant i napoje. Trasa prowadzi przez prosty miejski teren oraz obrzeżami miasta. Zachęcamy do udziału w spacerze również w gronie rodzinnym. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w spacerze wraz z dorosłym opiekunem.

Prosimy o rzetelne potwierdzanie uczestnictwa w spacerze.

Spacer jest bezpłatny, zwracamy się jednak z prośbą o wolne datki na rzecz realizacji celów statutowych naszego stowarzyszenia. Wesprzeć można nas w dowolnym momencie poprzez przelew pieniężny lub w formie zbiórki publicznej, jaką prowadzimy podczas organizowanych lub współorganizowanych przez stowarzyszenie wydarzeń.