Szlachetna Paczka 2015 z MDH

W tym roku wybraliśmy samotną mysłowiczankę opiekująca się chorym członkiem rodziny. Dzięki naszym i Waszym wysiłkom udało się zgromadzić fundusze na zakup lodówki, kołdry, koca i wielu innych potrzebnych rzeczy, na które po prostu nie byłoby stać samotnej kobiety.  Do paczki dołączyliśmy też środki czystości oraz żywność. Paczki zostały przekazane za pośrednictwem wolontariuszy Szlachetnej Paczki, którzy od wielu lat zaangażowani są bezinteresownie w niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. To dzięki ich relacji wiemy, że adresatka naszej pomocy jest bardzo zadowolona i dziękuje z całego serca wszystkim darczyńcom.

Podczas ostatniego spotkania naszego stowarzyszenia wszyscy zgodnie wyrazili nadzieję , że w przyszłym roku również dzięki akcji Szlachetna Paczka będziemy mogli pomóc kolejnemu mieszkańcowi naszego miasta, który znalazł się w trudnej sytuacji życiowej.

Poniżej relacja wolontariusza:

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Pani *** nie wierzyła, że została włączona do projektu i że znaleźli się ludzie o dobrych sercach, którzy sprawią, że te Święta Bożego Narodzenia będą lepsze niż poprzednie. Otwierając paczki była bardzo skrępowana. Usiadła na tapczanie, kiedy otworzyła pudło z lodówką. Powiedziała, że dzięki temu nie będzie musiała już chodzić codziennie rano po dwa plasterki szynki. Otwierając kolejną dużą paczkę bardzo ucieszyła się ze środków czystości, na zakup których nie mogłaby sobie pozwolić. Największą radość sprawiła Pani *** żywność, dzięki temu będzie mogła przyoszczędzić pieniążków i pomóc schorowanemu synowi, który leży w szpitalu. Bardzo ucieszyła się z ciepłej kołdry i koca oraz ze słodkości, które jak powiedziała "będzie jadła przez rok".
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Bardzo dziękuję za przygotowanie pomocy dla Pani ***, dziękuję za zaangażowanie, za wkład i poświęcenie. Za cierpliwość i poświęcony czas. Mam nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku. Życzę Wesołych i spokojnych Świąt!
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Pani *** bardzo dziękuje za okazaną pomoc, dziękuje ludziom, którzy razem stworzyli tę paczkę. Słowa Pani ***: "Będę pamiętać o Was - Wolontariuszach, Darczyńcach i ludziach dobrego serca w codziennej modlitwie".