II Festyn Flisacki

 

Stowarzyszenie Mysłowicki Detektyw Historyczny, OSP Dziećkowice, Mysłowicki Ośrodek Kultury, Muzeum Miasta Mysłowice zapraszają na II Festyn Flisacki nad Przemszą. Zapraszamy zarówno starszych, młodszych uczestników jak i całe rodziny do spędzenia czasu w czynny sposób na świeżym powietrzu.

 

Całe wydarzenie podzielone jest na 2 etapy.

Pierwszy etap to sprzątanie Przemszy z kajaków, które rozpocznie się o godz. 12.00 na Trójkącie Trzech Cesarzy. Na stronie www.mdhmyslowice.pl oraz www.m-ok.pl zamieszczone zostaną dokumenty dotyczące sprzątania: regulamin, karta zgłoszeniowa, kodeks kajakarza. Taki spływ połączony ze sprzątaniem Przemszy to wielka przygoda, która uzmysłowi nam jak piękną rzeką jest Przemsza, ale również jak bardzo ludzie o nią nie dbają. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona prosimy o szybkie decyzje dotyczące wysłania zgłoszenia.
Miejscem docelowym, do którego udadzą się uczestnicy sprzątania jest plac przy OSP Dziećkowice, gdzie odbędzie się Festyn. Na Festynie przedstawimy Państwu prezentację dot. Przemszy oraz jeden z filmów zrealizowanych przez Muzeum Miasta Mysłowice. Nie braknie również historycznego stoiska, na którym będzie można nabyć reprinty starych pocztówek, między innymi z Przemszą czy odbić pamiątkową pieczątkę.
Będzie też coś dla ciała czyli stoisko gastronomiczne, a na koniec planujemy potańcówkę pod gwiazdami, którą poprowadzi DJ.