„Detektyw Genealogiczny – śladami moich przodków” - trzeci warsztat za nami

22 listopada 2016 roku odbył się trzeci warsztat w ramach projektu „Detektyw Genealogiczny – śladami moich przodków”.

Uczestnicy warsztatów wykorzystali otrzymane wskazówki do tworzenia drzewa genealogicznego w formie graficznej co okazało się wcale nie takie proste.

Uczestnicy zastanawiali się jaką postać graficzną oraz układ ma mieć ich drzewo genealogiczne. Ci z uczestników, którzy na liście swoich przodków mają już pokaźną ich ilość mają przed sobą trudne zadanie do wykonania. No bo jak zmieścić w układzie graficznym ponad tysiąc osób ?

I tu z pomocą przyjdą kolejne dwa warsztaty, na których poznamy nową koncepcję budowania prezentacji multimedialnych PREZI. Nie ma tutaj zwykłych slajdów jak w programie PowerPoint, cała treść zawarta jest w  formie „pływających” bloków na wielkiej interaktywnej mapie. Zdefiniowane punkty na mapie przybliżamy, oddalamy w zależności od wcześniej ustalonego schematu. Tym punktem na mapie może  być tekst, grafika, wideo, schemat – przeskakujemy pomiędzy tymi elementami wg ustalonej kolejności. Prezi to przede wszystkim aplikacja internetowa, ale ma również swoje odpowiedniki na iPad’a czy też dla użytkowników działających offline’owo.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mysłowiczan zainteresowanych poznaniem PREZI na dwie edycje warsztatów, które odbędą się w terminach:

- 3 grudnia 2016 r. - start godz. 9.00 – Gimnazjum nr 2 w Mysłowicach

- 17 grudnia 2016 r. - start godz. 9.00 – Gimnazjum nr 2 w Mysłowicach

Ponieważ sala komputerowa ma ograniczoną ilość miejsc konieczne jest wysłanie maila potwierdzającego obecność na warsztacie na adres mailowy MDH  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Na każdego maila odpowiemy.

Do zobaczenia na warsztatach

Poniżej zdjęcia z 3go warsztatu: