Mieszkania dla górników

 

Nowe mieszkania dla górników

 

 

Mysłowice w ostatnich kilku latach stały się ogromnym placem budowy. Największym przedsięwzięciem w dziedzinie realizacji programu mieszkaniowego jest oczywiście powstające w Brzęczkowicach osiedle im. Powstańców Śląskich. Ten kompleks, w którym zamieszka ponad 20 tys. ludzi realizują zjednoczenia budowlane z całego kraju – szczecińskie, koszalińskie, lubelskie i toruńskie, nie licząc oczywiście firm śląskich.

 mieszkania gornikow 2

 

Nowe domy powstają także w innych rejonach miasta. Przy ulicy Miarki siemianowicki „Fabud” wybudował trzy budynki dla 130 rodzin pracowników m.in. KWK „Mysłowice” i WSG „Dehak”. Również przy ul. Miarki ta sama firma zrealizowała 11 kondygnacyjne wieżowce mieszczące w sobie 257 mieszkań różnej wielkości. Wszystkie domy powstają w technologii wielkopłytowej, a elementy pochodzą z fabudowskich fabryk domów w Mysłowicach i Siemianowicach.

 

mieszkania gornikow 1

 

Trzecim wreszcie rejonem intensywnego budownictwa mieszkaniowego jest Śródmieście-Zachód. Widoczne na zdjęciu zgrabne 4 i 5 kondygnacyjne domy na około 30 mieszkań każdy, powstają z elementów dostarczanych przez mysłowicką wytwórnię „Fabud”. Natomiast montaż, roboty instalacyjne i wykończeniowe prowadzą pracownicy katowickiego Przedsiębiorstwa Budowlanego PW oraz ZRB.

 

Głos Górniczy

 

Tygodnik Rok III 11 sierpnia 1980 r. Nr 29 (62) Cena 3 zł